Reklama

Reklama

Pleszew ma swoją walutę. Limitowany banknot jest już dostępny

Opublikowano: pt, 20 sie 2021 10:15
Autor:

Pleszew ma swoją walutę. Limitowany banknot jest już dostępny - Zdjęcie główne

Pleszew wyemitował właśnie limitowaną wersję kolekcjonerskiego banknotu o nominale „21 koron pleszewskich”. Nakład wynosi tysiąc sztuk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pleszew wyemitował właśnie limitowaną wersję kolekcjonerskiego banknotu o nominale „21 koron pleszewskich”. Nakład wynosi tysiąc sztuk.

Reklama

Banknot Pleszewa z Ludwikiem Bociańskim

Nowa edycja kolekcjonerskiego banknotu o nominale „21 koron pleszewskich” posiada na awersie postać Ludwika Bociańskiego – pleszewianina,  powstańca wielkopolskiego, naczelnego kwatermistrza rządu II RP, byłego wojewodę poznańskiego i wileńskiego. 

Stylizowany banknot to prawdziwa numizmatyczna atrakcja dla kolekcjonerów. Jak przypominają władze miasta, nie jest środkiem płatniczym, ani pieniądzem lokalnym (w Polsce jedynym emitentem pieniędzy jest Narodowy Bank Polski). 

- Bon ma więc charakter promocyjny i kolekcjonerski. Na rewersie umieszczono stylizowany widok Parku Wodnego „Planty” w Pleszewie, którym zarządza miejska spółka Sport Pleszew. To właśnie ona jest wydawcą „Koron” – informuje Marcin Konieczny z pleszewskiego urzędu.

Banknot Pleszewa z Ludwikiem Bociańskim

Nakład wynosi 1.000 sztuk.  Przy ich produkcji zastosowane zostały profesjonalne zabezpieczenia: bieżący dwutonowy znak wodny, zabezpieczenia chemiczne, chroniące papier przed próbami wywabiania wpisów i pieczęci środkami chemicznymi, włókna zabezpieczające widoczne w świetle dziennym – 2 kolory, włókna zabezpieczające niewidoczne w świetle dziennym i aktywne w promieniowaniu UV- 2 kolory, włókna dwukolorowe, każde włókno aktywne w promieniowaniu UV, rozety i tło giloszowe – rysunek ornamentowy wykonany z wielu cienkich linii krzywych, zestawionych w różnorodnych kombinacjach, nadruk farbą utajoną – poddruk naniesiony farbą bezbarwną niewidoczną, świecącą w promieniach UV na kolor niebieski.

Banknot Pleszewa z Ludwikiem Bociańskim

Format banknotu to 140 x 65 mm. Każdy bon umieszczony jest w dekoracyjnej obwolucie (etui).

- Bon można nabyć w kasach Parku Wodnego „Planty” , ul. Sportowa 4 , 63–300 Pleszew w godzinach 6.00 – 22.00. Cena bonu wraz z obwolutą wynosi 20,00 zł za sztukę. Istnieje możliwość zamówienia bonu drogą korespondencyjną w cenie 20,00 zł brutto za sztukę wraz z obwolutą + koszt przesyłki 6,00 zł. Zamówienia na bony można także składać drogą internetową: kasa-sport@pleszew.pl lub telefonicznie: 62 742 12 93 – informują władze miasta.

Przypomnijmy: to kolejny banknot wydany przez władze Pleszewa. W roku 2019 wydano „20 koron pleszewskich”. Tam na awersie był wizerunek króla Przemysława II.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.